به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران به نقل از سنا،معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس با بیان مطلب فوق Ø¯Ø± پاسخ به این پرسش که ظرفیت پذیرش شرکت ها تا پایان سال در بورس تهران چقدر است گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر Û´ شرکت در بورس تهران پذیرش، Ûµ شرکت درج و Û· شرکت عرضه شده ­Ø§Ù†Ø¯. 

مجید نوروزی اظهار کرد: شرکت­ های مختلفی جهت عرضه اولیه سهام خود در حال تکمیل مدارک و مستندات مربوطه هستند. این شرکت­ ها در صنایع متعددی از قبیل پتروشیمی، لیزینگ، آرایشی و بهداشتی، فولاد، تولید گوشت مرغ، سرمایه‌گذاری، سیمان، گروه مالی، تولید برق و … فعالیت می کنند.

او یکی از فعالیت ­Ù‡Ø§ÛŒ اصلی بورس اوراق بهادار تهران را پذیرش انواع اوراق بهادار دانست و گفت: سهام شرکت ­Ù‡Ø§ØŒ اوراق بدهی و صندوق ­Ù‡Ø§ÛŒ سرمایه­ گذاری قابل معامله برخی از این اوراق هستند.

این مقام مسوول افزود: در راستای پذیرش سهام شرکت ­Ù‡Ø§ÛŒ جدید برنامه هایی در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضا قرار دارد. ارتباط مناسب و مؤثر با سازمان خصوصی­ سازی و حضور در جلسات این سازمان برای آماده ­Ø³Ø§Ø²ÛŒ شرکت­ های دولتی مشمول واگذاری به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، یکی از این برنامه ها است.

او ادامه داد: انجام اقدامات لازم در راستای شناسایی آن دسته از شرکت­ های واجد شرایط عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، همچنین تهیه دستورالعمل رتبه­ بندی مشاوران پذیرش و پیگیری تصویب آن در هیات مدیره بورس تهران در راستای ارتقای کیفی فرایند پذیرش و شناسایی مشاوران برتر از دیگر برنامه های در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضای شرکت بورس است.

نوروزی، بهبود فرآیندها در سامانه الکترونیکی پذیرش و همچنین برقراری ارتباط مؤثر با هلدینگ ­Ù‡Ø§ و مجموعه­ های مختلف خصوصی، دولتی و عمومی جهت شناسایی شرکت­ های واجد شرایط پذیرش در بورس تهران را از دیگر برنامه‌های مورد نظر در راستای پذیرش سهام شرکت های جدید عنوان کرد.