به گزارش روابط عمومی بورس تهران و براساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که هر هفته توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و منتشر می ­شود، در هفته منتهی به ۹ اسفند ماه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهار­شنبه مورخ ۰۹ / ۱۲ /۱۳۹۶ به عدد ۹۷۹۶۲ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۱۹۶ واحد کاهش داشته است.

 در این هفته حجم معاملات ۴۹۱۱ میلیون سهم و ارزش آن ۸۷۷۲ میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به هفته گذشته به ترتیب  ۱۸ درصد و ۲۲ درصد کاهش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات این هفته به عدد ۳۹۰۳۵۵۹ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۲ / ۰ درصد کاهش داشته است.

همچنین از ابتدای سال ۹۶ تا مورخ  ۹ اسفند ماه، شاخص کل  با  ۸ /  ۲۶ درصد افزایش به رقم ۹۷۹۶۲ واحد بالغ گردید و شاخص کل هم وزن با ۱  /  ۱۲ درصد افزایش عدد ۱۷۶۲۱ واحد را تجربه کرد .

«صنعت خودرو و ساخت قطعات » با ۴  /  ۲۰  درصد و ۴  /  ۳۲ درصد بیشترین ارزش و بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

 بر این اساس در ۳۰ روز منتهی به ۲ اسفند ماه ۱۳۹۶، «محصولات چوبی »  با بازدهی ۷  /  ۸ + درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت. در مدت مشابه صنعت « ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی » با افت با ۲  /  ۱۲  –  درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول )BIST 100( با رشد ۳  / ۲  درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس هنگ کنگ )HANG SENG ( با افت ۹  / ۱  درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

علاوه بر موارد فوق، بازدهی بورس تهران، فرابورس ایران، نرخ ارز و طلا به صورت هفتگی و ماهانه در اختیار خواننده قرار دارد. صنایع و شرکت‌ های با بیشترین تأثیر بر شاخص، معاملات به تفکیک صنایع، ریسک و بازدهی صنایع نیز از دیگر اطلاعات ارایه ‌شده در این گزارش است. مقایسه‌ی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و همچنین خلاصه‌ای از بازده برخی از بورس ها، انس طلا، قیمت جهانی نفت، نرخ ارزهای مبادل های و قیمت فلزات اساسی نیز در بخش پایانی این گزارش قابل مشاهده است.

علاقه مندان برای مشاهده گزارش کامل اینجا را کنند.